3. oddiel Aldarion

3.oddiel Aldarion vznikol po rozdelení dievčenského oddielu na samostatný oddiel pre včielky (od 6 do 11 rokov) a samostatný oddiel pre skautky (od 11 rokov). Na začiatku bol oddiel pod vedením So(l)ničky a dnes tento kolos vedie Viki. Súčasťou Aldarionu sú dnes 4 družiny: Intergalaktické prasiatka, Veveričky, Koaly a Srnky. Snažíme sa spoločné rásť, vytvárať a posilňovať priateľstvá, spoznávať seba aj svet navôkol a hlavne objavovať čaro skautingu. Aldarion sa môže zdať ako netradičný názov,no pre nás má silnú symboliku. V preklade totiž znamená „potomok stromu“. Chceme,aby zo semiačok, ktoré zasadíme do našich dievčat vyrástli silné stromy. Stromy,ktoré sa tak ľahko nezlomia v búrkach, ktoré dávajú svetu možnosť dýchať a svojimi koreňmi spevňujú zem. Už niekoľko rokov sa nám darí spolu zažívať rôzne dobrodružstvá a veríme,že ich budeme môcť spolu ešte mnoho zažiť.

Družiny:

Srnky

Táto družina vznikla spojením dvoch predošlých včielkovských družín- Sedmokrások a Opičiek. Dievčatá sú skautky, ktoré sa pripravujú na nováčikovskú skúšku a sú odhodlané pokračovať na svojej skautskej ceste. Dievčatá fungujú ako družina veľmi dobre a majú medzi sebou kamarátske vzťahy.

Družinovky: piatok 15:30- 17:00

Radkyne:
Blcha (Laura Poliaková)
tel.č.: +421948861313 email: laurapoliakova@gmail.com

Strunka (Katarína Vajani)
tel.č.: +421948187180 email: katka.vajani@gmail.com

Intergalaktické prasiatka

Názov tejto družiny sa môže zdať netradičným naproti názvom iných družín, avšak dokonale charakterizuje túto družinu, ktorá je rovnako netradičná v porovnaní s ostatnými. Tvoria ju dlhoročné skautky, ale aj nové dievčatá. Počty členov boli rôzne, od štyroch až po jedenásť. Dnes túto legendu tvorí 5 dievčat – Nina, Ľubka, Evka, Blcha a Ema. Niekoľko rokov krochkali pod vedením Barči, dnes ich usmerňuje Betka. Prečo sú však takou netradičnou družinou?

1. Barča a Betka skautujú kratšie ako polovica členov tejto družiny.
2. Lenivejšiu družinu ťažko nájdete, no pokiaľ niečo chcú, sú akčné až moc.
3. Jedlo v ich blízkosti zázračne mizne.
4. Ich potenciál a motivácia je ako intergalaktické prasa – ešte sme ho nevideli, ale môžeme s istotou povedať,že tam niekde je.
5. Intergalaktické prasiatko je najlepším spoločníkom, verným a oddaným, vždy dobre naladeným a motivovaným zmeniť svet.Pokiaľ by ste neverili takémuto popisu, skúste ich stretnúť. Určite Vám ukážu, čo v nich je 😉

Koaly

„Naša družina sa volá Koaly a sme veľmi bohaté. Máme totiž tú najlepšiu radkyňu – Kony. A samozrejme máme dobré vzťahy a veľa kamarátov. “ Toto o sebe napísali samotné dievčatá. Sú síce nové v skautskom oddieli, ale ani zďaleka nie sú nové v skautingu. Dlhoročné včielky, ale aj pár nováčikov, objavujú zákutia skautského chodníka a spestria každú oddielovku. Veríme Kony,že z nich vychová správne skautky ako je ona.

Družinovky: štvrtok od 16:00 do 17:15

Radkyne:

Konárik (Veronika Bergerová)
tel.č.: +421 911 587 835   email: veronika12bergerova@gmail.com

Stanka (Stanislava Pekarová)
tel.č.: +421 944 616 657   email: stanik.pekarova@mail.com

Veveričky

Družina starších ostrieľaných skautiek, ktoré už pár rokov ťahá Tina. Momentálne jediná družina,ktorá sa stretáva v priestoroch fary v Bytčici. Do počtu ich síce moc nie je, ale keď sa spoja, zvládnu čokoľvek si zmyslia, dokonca aj navariť cestoviny :D. Angažujú sa v oddieli a pomáhajú aj s prípravami akcií.

Oddielový vodca

Veronika Mikulová

tel.č.: +421 944 904 680
email: mikulova.verca@gmail.com