Pravidelné akcie

Ako má každá rodina svoje tradície, tak má svoje aj náš zbor. Jednou z nich sú aj pravidelné akcie počas roka, kde sa nielen zabavíme, ale aj pomôžeme druhým a upevníme naše vzťahy.

Zahájenie skautského roka

Začiatkom školského roka v septembri sa zahajuje aj skautský rok. Ten oslavujeme stretnutím buď vonku alebo v klubovni. Pozdieľame zážitky z prázdnin, zahráme sa rôzne hry a privítame nových členov v zbore.

Betlehemské svetlo

Zvyknete mať na Vianoce v lampáši betlehemské svetlo? Možno (ne)viete, že sú to práve skauti, ktorí toto svetlo symbolizujúce pokoj a mier, roznášajú do celého sveta. Skauti z nášho zboru roznášajú svetielko do kostolov v Žiline a okolí a môžete nás s ním stretnúť aj 23. decembra v meste.

Anemolif

Anemolif je tradičný povianočný výlet do zimnej krajiny s netradičným názvom. Slovíčko Anemolif vám napovie aj o dátume podujatia. Stačí ho len prečítať odzadu a zistíte, že je to na Filoménu 27. decembra.

Zimný tábor

Pre otužilcov a odvážlivcov je tu nielen tábor letný, ale aj zimný. Menej komfortné podmienky nás zocelia a naučíme sa vážiť si aj banálne veci ako teplý čaj alebo ponožky.

Ples

V plesovej sezóne nezaháľame a už dva roky po sebe sme zorganizovali ples nielen pre skautov, ale aj pre rodičov a priateľov. Okrem tanca sa zabavíte aj pri starostlivo pripravenom programe a v tombole môžete vyhrať skutočne hodnotné ceny – napríklad skok s padákom.

Vločkijáda

Sneh začína byť v dnešných dňoch vzácnosť a keď napadne, chceme si ho naplno užiť. Oprášime preto sane, lopáre a staré hry a skoro celý deň strávime na svahu.

Grilovačka

Láska ide vraj cez žalúdok a keďže rozkvitnutý máj je mesiacom lásky, koná sa vždy v niektorú májovú sobotu grilovačka. Pozvaní sú samozrejme aj rodičia a priatelia a okrem jedla sú pripravené aj rôzne aktivity pre všetky vekové kategórie.

Tábor

Tábor je vyvrcholením skautského roka a niet divu, že sa naň všetci tešia. (Začína sa vždy prvý júlový pondelok a podľa veku na ňom skauti strávia jeden alebo aj tri týždne.) Tábor býva v prírode a každý deň je nabitý aktivitami od rána do večera, ale nechýba aj priestor na stíšenie a oddych. Atmosféra pri večernej táborovej vatre, adrenalín pri naháňaní zlodejov vlajky alebo oblievačka počas horúčav sú jednými z mnohých aktivít, na ktoré budete dlho spomínať a zahrejú vás pri srdiečku aj niekoľko mesiacov po tábore. Na tieto zážitky nie sme skúpi a na tábore sú počas návštevného víkendu srdečne vítaní všetci “neskauti” dobrej vôle. 🙂