Zahájenie skautského roka 2018

Ako každý rok, aj tento sa už tradične konala akcia, na ktorej sa symbolicky zahájil nový školský a skautský rok. Tento krát sa niesla v duchu obľúbenej rozprávky Phineasa a Ferba. Keď sme sa piatok poobede stretli v našich klubovniach, vybavení jedlom a spacákmi, nedali na seba kreslení hrdinovia dlho čakať. Dorútili sa aj so svojím domácim zvieratkom agentom Perry (ktorý bol mimochodom hviezdou celej akcie) a oznámili nám, že sa veľmi nudia, lebo cez školský rok nemôžu vytvárať všetky svoje vynálezy a zlepšováky. Vymysleli teda špeciálny leto-časo-stoj, ktorý by nás všetkých mohol preniesť späť do prázdnin. Keďže sa nenašiel nikto kto by nutne chcel zostať doma a chodiť do školy, rozhodli sme sa im pomôcť.

Najprv sme v parku museli získať veci potrebné na stavbu, ktoré strážila ich rozzúrená sestra Kendy. Po prekonaní tejto prekážky nám už nič nebránilo vo výstavbe časostroja. Potom, keď sa nám ho podarilo zmontovať,  konečne prišla chvíľa, keď sme sa mohli všetci preniesť do prázdnin. Večer, keďže nás ráno nečakala škola, sme si pozreli tematicky niekoľko častí Phineasových dobrodružstiev, a potom už šup spať.

Ak sme večer čakali, že si na druhý deň užijeme poriadny kus prázdnin, veľmi sme sa mýlili. Ráno nás totiž zastihla strašná správa. Perry, miláčik celého skautského národa, zmizol. Namiesto prázdninového leňošenia sme tak celé predpoludnie hľadali Perryho a naháňali zlého vynálezcu Dutošvarca. Nakoniec sa nám našťastie podarilo ho vyslobodiť. Po všetkých týchto peripetiách sme sa rozhodli, aj keď s ťažkým srdcom, vrátiť sa no nášho normálneho sveta. Prázdniny, cez ktoré pomaly každý deň musíte bojovať so šialeným vynálezcom, boli aj na nás už predsa len trocha moc. Bábka Perryho získala čestné miesto v klubovni, a skauti sa rozlúčili a šli sa domov učiť do školy. Roverom a rangerom sa nejako nechcelo, a tak prišla na radu druhá čas programu, ku ktorej poviem len toľko, že ak chcete vedieť kto je vážna konkurencia pre tatranské reportáže Joža Kubániho, pozrite si videá zo zahájenia.

Fotky nájdete tu